Meta
Realitatea Vâlceană

Încă o victorie pentru SCM Râmnicu Vâlcea

Miercuri, 15 ianuarie 2020, echipa de handbal SCM Râmnicu Vâlcea a înregistrat o nouă victorie, în deplasare. Măgura Cisnădie – SCM Râmnicu Vâlcea 10:12, la finalul primei reprize, scor final 17-28!

Derby-ul șaisprezecimilor de finală în Cupa României, duelul de la Cisnădie dintre Măgura și SCM Rm. Vâlcea, a revenit fără drept de apel campioanei, care s-a impus cu 28-17. Partida a fost transmisă pe TVR3, de la ora 18.30.
Următorul meci, echipa vâlceană îl va disputa duminică, 19 ianuarie 2020, cu Dunărea Brăila.

Rezultatele înregistrate miercuri, 15 ianuarie 2020 în şaisprezecimile Cupei României la handbal feminin:
Măgura Cisnădie – SCM Rm. Vâlcea 17-28

Echipele câştigătoare se califică în optimile de finală, care programează meciuri în 15 februarie, urmate de sferturi în 11 martie şi de Turneul Final Four, în 25-26 aprilie.

În 2019, Cupa României a fost câştigată de formaţia CSM Bucureşti, 30-29 cu SCM Râmnicu Vâlcea.